<<< powrót do archiwum

Archiwum
rok 1997

22.08.1997 Kościół Jezusowy w Cieszynie

K. Penderecki - Requiem Polskie

Soliści:
Izabella Kłosińska – sopran
Jadwiga Rappé – alt
Zachos Terzakis – tenor
Piotr Nowacki – bas

Orkiestra i Chór Państwowej Filharmonii Krakowskiej

Krzysztof Penderecki - dyrygent

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

23.08.1997 Rynek Miejski w Cieszynie

G. Verdi - Ernani

kierownictwo muzyczne - Tadeusz Serafin
inscenizacja i reżyseria - Henryk Konwiński
scenografia - Jan Bernaś

Soliści:
Zbigniew Macias – Don Carlos, król Hiszpanii
Aleksander Teliga – Don Ruyz Gomez de Silva
Dorota Radomska – Elwira, jego siostrzenica
Kałudi Kałudow – Ernani
Joanna Kściuczyk-Jędrusik – Giovanna
Piotr Rachocki – Riccardo
Paweł Kajzderski – Jago
Orkiestra i Chór Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu

Piotr Warzecha - dyrygent

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

24.08.1997 Rynek Miejski w Cieszynie

Widowisko Operetkowe
W Krainie Uśmiechu

Soliści:
Joanna Kściuczyk-Jęrdusik – sopran
Kinga Mitrowska – sopran
Krystyna Tyburowska – sopran
Hubert Miśka – tenor
Jan Zakrzewski – tenor
Adam Żaak – baryton

Orkiestra, Chór i Balet Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu

Sławomir Chrzanowski - dyrygent

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

25.08.1997 Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Zaczarowany bal, czyli krasnoludki, krasnoludki

Musical na motywach baśniowych dla dzieci w każdym wieku oraz dla ich wnuków i prawnuków

muzyka - Katarzyna Gaertner
libretto - Tadeusz Kijonka
kierownictwo muzyczne - Antoni Gref
inscenizacja i reżyseria - Maria Wałcerz
scenografia - Ryszard Kaja
choreografia - Teresa Kujawa

Soliści:
Joanna Kściuczyk-Jędrusik – Wróżka-Sekretarka
Hubert Miśka – Dyrektor Opery
Jolanta Dańczyk – Reżyser
Krzysztof Dziewięcki – Dyrygent
Włodzimierz Wałcerz – Scenograf
Franciszek Wołoch – Tęgi Łebek
Franciszek Minkner – Gapcio
Lucjan Pisarczyk – Gniewusek
Izabela Kalemba – Jąkałek
Maria Wieczorek – Fiołek/Papuga
Aleksandra Bolińska – Chytrusek
Eugenia Lidera – Filutek
Bogdan Zalasiński – Królewicz
Jacek Greszta – Smok/Wilk
Anna Lorenc – Dziewczynka z zapałkami
Grażyna Bieniek – Czerwony Kapturek
Leokadia Duży – Kopciuszek
Feliks Widera – Książę
Teresa Dżudzelič – Królowa
Marek Ziemniewicz – Król
Danuta Kaczor – Macocha
Elwira Murlowska – Córka starsza
Urszula Konrad – Córka młodsza
Mariusz Przepiórka – Jaś
Maria Dyla – Małgosia
Monika Woleńska – Czarownica I
Ewa Moll – Czarownica II

Orkiestra, Chór i Balet Państwowej Opery Śląskiej w Bytomiu

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

26.08.1997 Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Mozart Gala Koncert

Soliści:
Agnieszka Mikołajczyk – sporan
Beata Raszkiewicz – sopran
Wojciech Maciejowski – tenor
Adam Kruszewski – baryton
Piotr Nowacki – bas

Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie

Tomasz Bugaj - dyrygent

Janusz Ekiert - prowadzenie

Program:
- uwertura do opery Wesele Figara
- toast Don Giovanniego z I aktu opery Don Giovanni
- aria Hrabiny z II aktu opery Wesele Figara
- duet Donny Anny i Don Ottavia z I aktu opery Don Giovanni
- aria Leporella z I aktu Don Giovanni
- tercet Paminy, Tamina i Sarastra z II aktu opery Czarodziejski flet
- aria koncertowa Vorrei spiegarvi, oh Dio
- aria Don Ottavia z II aktu opery Don Giovanni
- duet Papageny i Papagena z II aktu opery Czarodziejski flet
- uwertura do opery Uprowadzenie z Seraju
- aria Konstancji z II aktu opery Uprowadzenie z Seraju
- duet Zerliny i Don Giovanniego z I aktu opery Don Giovanni
- aria Figara z I aktu opery Wesele Figara
- aria Tamina z I aktu opery Czarodziejski flet
- duet Don Giovanniego i Leporella z II aktu opery Don Giovanni
- kwartet Donny Anny, Donny Elwiry, Don Ottavia i Don Giovanniego z I aktu opery Don Giovanni

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

26.08.1997 Kościół Ewangelicki w Czeskim Cieszynie

27.08.1997 Kościół pod Wezwaniem św. Marii Magdaleny w Cieszynie

Koncert Muzyki Dawnej
Zespół Musica Florita (Szwajcaria)

Susanne Ryden – śpiew
Wiliam Dongois – cynki
Bork Frithjof Smith – cynki
Olivia Centurioni – skrzypce o starej mensurze
Dawid Plantier – skrzypce o starej mensurze
Dolores Costoyas – teorban
Gaetano Nasillo – wiolonczela o starej mensurze
Johannes Strobl – pozytyw
Daniela Dolci – klawesyn

Andrzej Wójcik - prowadzenie

Program:
D. Becker --- Canzona a’5
J. Vierdank --- Signet dem Herrn
J. Vierdank --- Capriccio 17
A. Schop --- Ach, Ach, Ach Herr!
A. Jarzębski --- Concerto Nova casa
J. M. Gletle --- Veni sancte spiritus
T. Selle --- Oh Ungluck
T. Selle --- Ade du Edles
T. Selle --- Frisch aut
T. Selle --- O liebes Herze
A. Jarzębski --- Concerti Chromatica
T. Merula --- Nigra sum
J. Staden --- Symfonia a’3 nr 5
J. Staden --- Symfonia a’6 nr 55
H. Schutz --- Meine seele erhebt dem Herrn

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

29.08.1997 Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Gala Operowa

Soliści:
Zoja Smoljaninova – sopran
Jolanta Wrożyna – sopran
Francisco Casanova – tenor
Andrzej Dobber – baryton
Aleksander Teliga – bas
Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie

José Maria Florénčio Junior - dyrygent

Małgorzata Mendel - prowadzenie

Program:
S. Moniuszko --- mazur z opery Straszny dwór
S. Rachmaninow --- cavatina Aleka z opery Aleko
G. Verdi --- aria Aidy z I aktu opery Aida
G. Verdi --- duet Carlosa i Posy z II aktu opery Don Carlos
V. Bellini --- aria Normy z I aktu opery Norma
G. Verdi --- duet Leonory i Luny z IV aktu opery Trubadur
J. Massenet --- aria Wertera z III aktu opery Werter
G. Verdi --- duet Gildy i Rigoletta z I aktu opery Rigoletto
A. Borodin --- tańce połowieckie z opery Kniaź Igor
A. Borodin --- aria Igora z II aktu opery Kniaź Igor
G. Verdi --- duet Amelli i Ricarda z II aktu opery Bal maskowy
G. Verdi --- aria Zachariasza z III aktu opery Nabucco
G. Verdi --- aria Violetty z I aktu opery Traviata
G. Verdi --- aria Rigoletta z III aktu opery Rigoletto
G. Verdi --- tercet Leonory, Don Alvara i Gwardiana z IV aktu opery Moc przeznaczenia

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

stowarzyszenie via musica