<<< powrót do archiwum

Archiwum
rok 2004

20.08.2004 - Most Przyjaźni – przejście graniczne w Cieszynie

J. Haydn - Nelson-Messe d-moll

Soliści:
Ingrid Kappelle – sopran
Wiesława Maliszewska – alt
Piotr Kusiewicz – tenor
Aleksander Teliga – bas

Orkiestra Forum Sinfonia z Krakowa

Akademicki Chór Harmonia Filii UŚ w Cieszynie
przygotowanie chóru - Izabella Zielecka–Panek

Chór Akademii Muzycznej w Katowicach
przygotowanie chóru - Aleksandra Paszek–Trefon

Marcin Nałęcz–Niesiołowski - dyrygent

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

21.08.2004 - Kościół Ewangelicki w Ustroniu

Mozart In Canto

Soliści:
Magdalena Hudzieczek–Cieślar – sopran
Edyta Piasecka – sopran
Małgorzata Lach–Strąg – mezzosopran
Maciej Komandera – tenor
Maciej Bartczak – bas

Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej

Zabrzański Chór Młodzieżowy Resonans con tutti
przygotowanie chóru - Waldemar Gałązka

Maciej Tworek - dyrygent

Grażyna Durlow - prowadzenie

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

22.08.2004 - Dziedziniec Zamku w Kończycach Małych

Miłość To Niebo Na Ziemi...

Soliści:
Małgorzata Lach–Strąg – sopran
Justyna Stolarska – sopran
Arkadiusz Dołęga – tenor
Maciej Komandera – tenor

Orkiestra Filharmonii w Zabrzu

Piotr Sułkowski - dyrygent

Małgorzata Mendel - prowadzenie

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

23.08.2004 - Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

G. Verdi - Trubadur
reżyseria - Paweł Orski, scenografia - Dobiesław Gała

Soliści:
Ewa Kornas–Biegas – Leonora
Anna Lubańska – Azucena
Michal Lehotský – Manrico
Dainius Stumbras – Hrabia di Luna
Martin Gurbaĺ – Ferrando
Luciá Knoteková – Inez
Peter Berger – Ruiz
Marián Lukáč – Stary Cygan

Orkiestra i Chór Państwowego Teatru w Koszycach

Igor Dohovič - dyrygent

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

25.08.2004 - Kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie

G. Rossini - La Petite Messe Solennelle

Soliści:
Michał Korzistka – fortepian
Janusz Polański – fortepian
Paweł Seligman – organy
Inga Balabanowa – sopran
Maria Koler – mezzosopran
Rafał Bartmiński – tenor
Marcin Nałęcz–Niesiołowski – bas-baryton

Chór Kameralny Ad libitum
przygotowanie chóru - Izabella Zielecka–Panek

Piotr Sułkowski - dyrygent

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

26.08.2003 - Sala Koncertowa PSM w Cieszynie

Spotkanie z mistrzem

Aleksander Teliga i Jego Uczniowie

Halina Teliga – fortepian

Małgorzata Mendel - prowadzenie

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

27.08.2003 - Sala Koncertowa COK Domu Narodowego w Cieszynie

Liryka Tęsknoty i Nadziei
Piotr Czajkowski, Sergiusz Rachmaninow

Soliści:
Sabina Olbrich–Szafraniec – sopran
Aleksander Teliga – bas

Halina Teliga – fortepian
Krzysztof Kolberger - słowo

Program:
P. Czajkowski --- Ni słowa, drug moj (sł. A. Pleszczejew)
P. Czajkowski --- Błagaslawiaju was, lesa (sł. A. Tołstoj)
P. Czajkowski --- Strasznaja minuta (sł. P. Czajkowski)
S. Rachmaninow --- Połubiła ja napieczal swoju (sł. T. Szewczenko)
S. Rachmaninow --- Ja żdu tiebia (sł. M. Dawidowa)
S. Rachmaninow --- W młoczanii noczi tajnaj (sł. A. Flet)
P. Czajkowski --- Skażi, o czom w teni wietwiej (sł. autor nieznany)
P. Czajkowski --- Sred szumnowo bala (sł. A. Tołstoj)
P. Czajkowski --- To było rannieju wiesnoj (sł. A. Tołstoj)
S. Rachmaninow --- Oni otwieczali (sł.V. Hugo, tłum. L. Mej)
S. Rachmaninow --- Zdies' choroszo (sł. G. Galina)
S. Rachmaninow --- O niet, molu nie uchodi! (sł. D. Mieriżkowski)
S. Rachmaninow --- Nie poj krasawica (sł. A. Puszkin)
P. Czajkowski --- Noczi bezumnyje (sł. A. Apuchtin)
P. Czajkowski --- Nam zwiozdy krotkije sijali (sł. A. Pleszczejew)
P. Czajkowski --- Chotiełby w jedninoje słowo (sł. H. Heine, tłum. L. Mej)
P. Czajkowski --- Dien'li carit (sł. A. Apuchtin)
S. Rachmaninow --- Kak mnie bolno (sł. G.Galina)
S. Rachmaninow --- Wiesennije wody (sł. F. Tituczew)
P. Czajkowski --- Zakatiłos' sołnce (sł. D. Ratgauz)
P. Czajkowski --- Serenada Don Juana (sł. A. Tołstoj)

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

28.08.2004 - Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Gala Bel Canto

Soliści:
Inga Balabanova – sopran
Edyta Piasecka – sopran
Katarzyna Hołysz–Gemeinhardt – mezzosopran
George Dyer – tenor
Rafał Bartmiński – tenor
Dainius Stumbras – baryton
Janusz Borowicz – bas

Orkiestra Opery Krakowskiej

Andrzej Straszyński - dyrygent

Małgorzata Mendel i Krzysztof Kolberger - prowadzenie

Program:
G. Rossini --- uwertura do opery Cyrulik sewilski
G. Rossini --- aria Don Basilia z I aktu opery Cyrulik sewilski
G. Rossini --- aria Almavivy z I aktu opery Cyrulik sewilski
G. Rossini --- aria Rozyny z I aktu opery Cyrulik sewilski
G. Rossini --- duet Almavivy i Bartola z II aktu opery Cyrulik sewilski
V. Bellini --- cavatina Normy z I aktu opery Norma
V. Bellini --- duet Polliona i Adalgisy z I aktu opery Norma
V. Bellini --- duet Normy i Adalgisy z I aktu opery Norma
V. Bellini --- tercet Normy, Adalgisy i Polliona z I aktu opery Norma
G. Rossini --- aria Semiramidy z opery Semiramida
G. Rossini --- duet Semiramidy i Assura z II aktu opery Semiramida
G. Dionizetti --- aria Leonory z opery Faworyta
G. Dionizetti --- aria i cabaletta Enrica z I aktu opery Łucja z Lammermoor
G. Dionizetti --- duet Lucii i Enrica z II aktu opery Łucja z Lammermoor
G. Dionizetti --- scena obłędu Lucii z III aktu opery Łucja z Lammermoor
G. Dionizetti --- aria Edgara z III aktu opery Łucja z Lammermoor
G. Dionizetti --- sekstet i finał z II aktu opery Łucja z Lammermoor

Zobacz zdjęcia w galerii festiwalu

stowarzyszenie via musica